COACHING

coach-z-perspektywami-jg

JAK BĘDĘ WSPIERAĆ CIĘ JAKO COACH?

Klient jest specjalistą od swojego życia. Klient jest kompletny. Klient wie co i wie jak.

Coach ma pytania, a Klient ma odpowiedzi. Coach koncentruje się na tym, co jest teraz oraz ukierunkowuje na przyszłość. Coach nie daje rozwiązań.

Coaching to inspiracja. Coaching to droga. Coaching to zmiana.


DEFINICJA COACHINGU

Jako coach akredytowany przez największą na świecie organizację zrzeszającą coachów - International Coach Federation - działam zgodnie z promowanymi przez nich standardami. Coaching rozumiem jako interaktywny proces, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania.

Coaching to regularne spotkania (sesje), na których Klient określa na czym chce się skupić, a coach słuchając i pytając pomaga Klientowi zrozumieć obecną sytuację oraz dookreślić cele i sposoby ich realizacji.

W czasie relacji coachingowej Klient ma możliwość przyjrzeć się wartościom, zasobom, ale i ograniczeniom jakie decydują o jego życiowych wyborach oraz wygenerować satysfakcjonujące rozwiązania, które w pełni wykorzystują jego naturalne zdolności.

PODSTAWOWE ZASADY WSPÓŁPRACY

Otwarta komunikacja
Poufność
Zaangażowanie
Odpowiedzialność
Terminowość

CZAS TRWANIA PROCESU

Program coachingowy składa się z regularnych sesji w odstępie najczęściej 1-2 tygodni. Każda sesja trwa około 1 godzinę. Podczas pierwszego spotkania Klient dowiaduje się czym jest praca coachingowa i czego można od niej oczekiwać, ma szansę sprawdzić i zadecydować, czy coaching jest odpowiednią dla niego metodą. Na każdej kolejnej sesji to zawsze Klient decyduje z czym chce pracować, a coach dba o to, aby droga coachingowa prowadziła w kierunku obranym na początku procesu.

Sesje mogą odbywać się podczas osobistych spotkań, jak również przy wykorzystaniu telefonu lub Skype’a. Proces, jak i poszczególne sesje składają się najczęściej z 4 kroków:

  1. Wyznaczenie celu
  2. Przyglądanie się rzeczywistości
  3. Generowanie opcji
  4. Motywacja do działania

OBSZARY MOJEJ SPECJALIZACJI

Coaching z zakresu przywództwa (Leadership Coaching) – dla liderów, koordynatorów, menadżerów, kierowników, właścicieli Firm, którzy chcą dobrze poznać siebie, rozwinąć swoje kompetencje, odkryć nowe sposoby działania.

Awansowałeś na menadżera i chcesz działać skutecznie? Wiesz jak ważne jest dążenie do określonego celu? Potrzebujesz inspiracji, zmiany, wyzwań? A może chwili zatrzymania i przyjrzenia się sobie w roli kierownika zespołu? Zapraszam do kontaktu! Sesje coachingu mogą być okazją do sprecyzowania dążeń Twoich i Twojego zespołu, do wygenerowania satysfakcjonujących rozwiązań i pomysłów. Dzięki świadomości mocnych stron, kompetencji, a także własnych ograniczeń – możesz działać spójnie, dojrzale.

Mentorcoaching i superwizja - dla coachów na początku zawodowej drogi, którzy albo są po kursie coachingowym i już praktykują, albo są po inspirującym szkoleniu/warsztacie i zastanawiają się czy to zawód dla nich.

Chcesz stawać się coachem profesjonalistą? Chcesz zdobyć akredytację ICF? Masz swoich Klientów i potrzebujesz przyjrzeć się jakości swojej pracy? Chcesz zarabiać na coachingu i rozwijać swój biznes? Zapraszam od kontaktu wszystkich coachów otwartych na samopoznanie, chcących zatrzymać się by potem ruszyć z nową energią.

Coaching zespołowy i grupowy (Team Coaching, Group Coaching) – dla zespołów i grup, które potrzebują inspiracji, zmiany perspektywy, świeżości, motywacji.

Jako pracownik działu HR poszukujesz wsparcia w zakresie diagnozy trudności, źródeł konfliktów i nieporozumień w zespołach za jakie odpowiadasz? Chcesz wzmocnić, albo obudzić drzemiącego w pracownikach ducha współpracy? Zależy Ci, by dookreślić cele do jakich firma dąży, tak by były jasne i motywujące dla wszystkich? Zapraszam! Coaching zespołowy to skuteczny sposób na polepszenie komunikacji, to niepowtarzalna i pełna kreatywności przestrzeń ułatwiająca generowanie rozwiązań, to okazja do wzajemnego poznania się. Wasz zespół nie będzie już taki sam, będzie bardziej…..!

Coaching grupowy zaś to niezwykła przestrzeń dla każdego do wzrostu jako... Człowiek. To proces, w którym możesz realizować swoje indywidualne cele przy wsparciu nie tylko moim, ale i innych osób z grupy. To energia i synergia! Chcąc wiedzieć jakie procesy coachingu grupowego aktualnie prowadzę - polub moją stronę na FB lub po prostu napisz do mnie.

OPINIE MOICH KLIENTÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ.