Karty „Ludzki Rozwój – Ludzka Zmiana”

Karty „Ludzki Rozwój – Ludzka Zmiana”

Cześć! Z ogromną przyjemnością przedstawiam Ci moje kolejne narzędzie. Rozkręciłam się w tworzeniu :) Tym razem coś, co stworzyłam wspólnie z drugą osobą – z Martą Iwanowską-Polkowską. Pracowałyśmy nad tym produktem ponad rok i nareszcie jest! Karty „Ludzki Rozwój – Ludzka Zmiana”.

Choć okoliczności zewnętrzne nieciekawe…, to czujemy że ma to wszystko głębszy sens, że tak ma być, że właśnie TERAZ to narzędzie o zmianie ma pójść w świat.
Właśnie w tym okresie, kiedy to o zmianie trzeba nauczyć się rozmawiać… 
W chwilach takiej niepewności, emocji i zawirowań…

Hasło „Ludzki Rozwój – Ludzka Zmiana”, bo chcemy właśnie „w ludzki” sposób, czyli przystępny i konkretny przybliżać temat zmian. To hasło to też my, to połączenie naszych idei – „Manufaktury Rozwoju” Marty i mojego „Zmień Perspektywę”. Obie jesteśmy psychologami, coachami akredytowanymi przez ICF na poziomie PCC, trenerkami. Obie uwielbiamy wspierać ludzi w rozwoju i towarzyszyć im w zmianach. Poznałyśmy się w internetach :) i zaiskrzyło. W tworzeniu kart uczestniczyła jeszcze niezwykle zdolna Izabela Kucharska: artystka wizualna, grafik, aktualnie studentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Jesteśmy jej wdzięczne za ogrom pracy, za serducho, jakie wkładała w każdy jeden rysowany obrazek, i… za cierpliwość do naszych perfekcjonistycznych zapędów ;)

Mam nadzieję, że dzięki naszemu narzędziu praca z ludźmi, z grupami i zespołami w procesie zmiany stanie się teraz dla Ciebie przyjemnością.

KOMU I KIEDY SZCZEGÓLNIE POLECAM TE KARTY?

Narzędzie „Ludzki Rozwój – Ludzka Zmiana” – zwłaszcza TERAZ – ma wiele sposobów zastosowania w firmowej / organizacyjnej rzeczywistości. Karty pomagają pokazać pracownikom, klientom, zespołom co się z nimi teraz dzieje, na jakim etapie zmiany są.
Po wielu testach wiemy, że karty otwierają na rozmowę o emocjach, na nazwanie tego, co trudne. Są mostem do wewnętrznych przeżyć związanych ze zmianą we wszelkiej jej postaci (niespodziewany awans, zwolnienie z pracy, restrukturyzacja, pandemia…) itp.

Kiedy przed daną firmą nowe wyzwania – karty mogą wesprzeć komunikowanie tych zmian. Na spotkaniach czy warsztatach z pracownikami, na których ogłaszane będą plany i cele związane ze zmianami, karty mogą posłużyć do lepszego zrozumienia, co będzie teraz przed wszystkimi, z jakimi emocjami i wyzwaniami przyjdzie się mierzyć. Zatem może ich użyć:

 • HR Menedżer,
 • Specjalista ds. personalnych,
 • Trener wewnętrzny,
 • Menedżer,
 • Lider projektu,
 • Szef zespołu,
 • Scrum Master,
 • Koordynator działu,
 •  i…

Karty oczywiście rekomendujemy także osobom z szeroko rozumianej branży rozwojowej. Wszystkim, którzy towarzyszą w zmianie drugiego człowieka: 

 • coachom
 • trenerom
 • terapeutom
 • doradcom zawodowym
 • psychologom
 • superwizorom.

Narzędzie to w sumie może stosować każdy. Mogą one stanowić bazę do autorefleksyjnych rozważań. Możesz uczyć się z niego teorii zmiany i odnieść je do momentu, w którym teraz jesteś. Możesz poprzyglądać się swoim emocjom, odczuciom, obawom. Możesz używać ich podczas rozmów z bliskimi, rodziną, z nastoletnimi dziećmi. 

Karty coachingowe „Ludzki Rozwój – Ludzka Zmiana”

Z CZEGO SKŁADAJĄ SIĘ KARTY „LUDZKI ROZWÓJ – LUDZKA ZMIANA”?

Zestaw składa się ze 105 (przepięknych!:) kart podzielonych na trzy talie:

 • TEORIE ZMIANY (37 kart)
 • METAFORY ZMIANY  (25 kart) 
 • NIUANSE ZMIANY (40 kart).

Dodatkowo w zestawie są 3 karty z tytułem: „TEORIE ZMIANY”, „METAFORY ZMIANY”, „NIUANSE ZMIANY”, które ułatwiają ekspozycję kart podczas pracy z grupami i zespołami.

Wszystko w zgrabnym pudełku z grubą instrukcją (60 stron) z bardzo praktycznymi wskazówkami jak skorzystać z kart, też on-line.

Każda karta składa się z jednej strony z obrazka i barwnej plamy odróżniającej poszczególne talie oraz z podpisu na drugiej stronie. Dzięki temu karty są czytelne i jasne, a osoby nieposiadające psychologicznego wykształcenia z łatwością z nich skorzystają podczas wspierania swoich klientów, uczestników szkoleń, czy członków zespołu w procesie przechodzenia przez zmiany.

ludzki rozwój ludzka zmiana

TEORIE ZMIANY

W skład tej talii wchodzą karty opisujące wybrane przez nas teorie mówiące o zmianie z naukowego punktu widzenia, na przykład Teoria zmiany/żałoby – E. Kübler-Ross, Fazy zmiany – K. Lewin czy Wzór na zmianę – R. Beckhard. Są to użyteczne modele, które ułatwiają mówienie o zmianie, rozumienie jej etapów i oswajanie zjawisk, które jej towarzyszą.

Ta talia przydatna jest szczególnie, gdy chcemy pokazać, że zmiana to proces, który wymaga czasu. Użyteczna jest także w momencie kontraktowania celów i efektów, podczas kryzysowej interwencji, kiedy potrzebna jest zmiana perspektywy patrzenia oraz w wielu innych sytuacjach (więcej propozycji w instrukcji).

teorie zmiany karty „Ludzki rozwój – Ludzka zmiana”

METAFORY ZMIANY

Każdy człowiek jest inny, dlatego każdy może inaczej rozumieć zmianę, a tym samym inaczej ją definiować. Talia Metafory Zmiany została stworzona, aby pokazać, że zmiana może mieć różne znaczenie, sens, dynamikę, że każdy odbiera ją nieco inaczej.  

W talii znalazły się różnorodne, zbierane przez lata naszych doświadczeń, metafory, które opisują co spotyka ludzi w zmianie. To np. zmiana jako góra lodowa, przeprowadzka, podróżowanie po nieznanym lądzie… 

Ważnym sposobem wykorzystania tej talii jest wsparcie w nazwaniu tego, co np. nasi pracownicy myślą o zmianie. Metafora pozwala pracować głębiej, szybciej dotykać sedna obaw czy trudności. Talia świetnie sprawdza się także podczas kontraktowania procesów rozwojowych, na przykład podczas sesji trójstronnych w biznesie – pozwala nazwać i uwspólnić efekty do jakich wszyscy dążą. 

metafory zmiany karty „Ludzki rozwój – Ludzka zmiana”

NIUANSE ZMIANY

Niuanse zmiany to  pewne subtelności, delikatne i trudno uchwytne zakamarki zmiany, często niewidoczne na pierwszy rzut oka. To też emocje, odczucia, które podczas przechodzenia przez zmiany czasem chcemy przemilczeć, albo ukryć.

W talii zawarte zostały różnorodne potrzeby, stany, uczucia towarzyszące człowiekowi będącemu w procesie zmiany. Są to słowa i obrazy pokazujące np. poczucie utknięcia, kręcenie się w miejscu, eksperymentowanie,  branie odpowiedzialności. 

Ta talia będzie pomocna w otwieraniu na, jakże trudną teraz, a jakże potrzebną rozmowę o emocjach. Bardzo sprawdzi się w zespołowych spotkaniach. Ma zastosowanie w psychoedukacji, w momencie „utknięcia” w procesie rozwojowym, na początku współpracy i jako jej mocne domknięcie.

Stosowałam je w sesjach zespołowych np. kiedy trzeba było omówić emocje związane ze zwolnieniem pracownika. Ułatwiły wszystkim otworzenie się na rozmowę o tym, co każdy czuje, co myśli, czego oczekuje w przyszłości. 

niuanse zmiany karty „Ludzki rozwój – Ludzka zmiana”

Co myślicie? :)

Zapraszam Was – dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku. W wydarzeniu będziemy na bieżąco pisać o tych kartach, dzielić się doświadczeniami w pracy z nimi i zapraszać Was na on-linowe wydarzenia z ich użyciem.

Przyjmę też każde słowa wsparcia i przytulasy. Wierzcie, nie łatwo jest kończyć TAKI projekt w momencie tylu niewiadomych…. Wiecie, że dopiero co wydałam też Zestaw Warsztatowy Zmień Perspektywę , a tu wirusisko… Jednak biorę na klatę. Tak ma być i już. 

JAKA JEST CENA KART?

Standardowa cena kart to 650 pln netto. 

Karty możesz zamówić w sklepie Zmień Perspektywę (kliknij i przenieś się do sklepu)

Dostępne są w dwóch wariantach:

1 wersja: Karty jako produkt fizyczny wraz z prezentacją ułatwiającą korzystanie z kart online w cenie 650 zł.

2 wersja: Karty jako produkt fizyczny (w zniżce 20% czyli za 520zł) wraz z prezentacją ułatwiającą korzystanie z kart online oraz z indywidualnym szkoleniem ze mną w promocyjnej cenie cały pakiet za 999zł zł. Zajęcia będą dopasowane do Twoich potrzeb i będą trwały 2 godziny zegarowe w umówionym wspólnie terminie (możesz podzielić je na dwa dni po godzinie). Podczas szkolenia dowiesz się jak korzystać z narzędzia, a także generalnie – jak pracować z tematem zmiany. Poznasz użyte w kartach teorie, metafory i niuanse zmian. Opowiem jak pracować z Klientami indywidualnymi, ale i z zespołami i grupami w świecie online. To będzie bardzo praktyczne szkolenie, pełne przykładów i konkretnych pytań jakie można zadawać Klientom. 

PS. Umówiłyśmy się, że te karty to „córka”. Ja ma trzech synów, Marta dwóch, a skoro wspólnie urodziłyśmy te karty, to niech zmiana będzie kobietą i już! 🙂

Dołączcie! Zamawiajcie! Piszcie, dzwońcie! Przesyłam przytulas na odległość!

PODOBNE WPISY:

1.Zestaw Warsztatowy Zmień Perspektywę

2.Narzędzia w pracy coacha i trenera

3.Szkolna wyprawka dla lidera