Smak coachingu w organizacji

Zmotywowana otrzymanymi mailowo materiałami, śpieszę z podzieleniem się refleksjami z kolejnego bardzo dobrego seminarium, w jakim uczestniczyłam 3.12.2013 w Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego „Przykłady wdrożeń coachingu w organizacjach”.

Twardy temat do zgryzienia.

Jednak dzięki różnorodnym perspektywom, podejściom, osobowościom połknęłam go ze smakiem.

Na początek, dzięki wystąpieniu Bożeny Wujec, mogłam rozsmakować się w temacie…

Przytoczony cytat „Bardziej pracuj nad sobą niż nad swoimi Klientami” dźwięczy we mnie do dziś. Proste wskazówki, by działać zgodnie z łańcuchem wartości, zachęta do pozyskiwania rekomendacji, dbania o reputację i osiągnięcia to skuteczny motywator do dalszego coachingowego rozwoju.

Następnie, niczym w pysznej zupie mogłam pływać po metodzie clean coachingu, po morskiej metaforze, po przyjemnej atmosferze zajęć, żeby na końcu dopłynąć do wygranej darmowej konsultacji!

Praca w mniejszych grupach z mazakami i flipchartem, a następnie tworzenie wspólnego obrazu to nie tylko dobra zabawa, ale i wzajemne poznanie, integracja, nazwane tego co ukryte. Kolejny raz przekonałam się, że metafora działa!

Daniem głównym bez wątpienia były konkretne przykłady wdrożeń coachingu do organizacji omówione przez Monikę Flak, Sylwię Krzyżycką oraz Katarzynę Ramirez-Cyzio i Mariusza Cyzio.

Z tej części utkwiło mi mocne pytanie „PO CO?”, które zadane kilkukrotnie znacznie ułatwia doprecyzowanie celu wdrożenia i spodziewanych efektów.

Pysznym deserem, pełnym refleksji nad kondycją polskiego coachingu, było wystąpienie Pani Iowny Majewskiej-Opiełka oraz Iwony Kordjak. Podkreśliły smak szeroko rozumianego rozwoju człowieka. Zachęcały do tworzenia kultury rozwoju, do umiejętnego dopasowania metod, do śmiałego korzystania z szerokiego wachlarza, który składa się nie tylko z coachingu, ale i ze szkoleń, instruktaży, doradztwa, mentoringu.

Przysłowiową wisienką na torcie zaś był dla mnie tekst:

Lećcie.

Boimy się.

Lećcie.

Boimy się.

Popchnął ich i polecieli.

 
 

* Zdjęcie pochodzi z archiwum Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego. Autorką jest Agnieszka Baranowska.

Zapraszam, zapisz się na newsletter zmieniający perspektywę:

P.S. Też nie lubię checkboxów, ale chcę działać w pełni profesjonalnie:) Obiecuję nie wysyłać spamu, tylko wartościowe treści.

Zgody udzielone: Joanna Grela, możesz je w każdej chwili wycofać, uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.

Newsletter zmieniający perspektywę: