TEDx-owe inspiracje vol.4

TEDx Lublin to już stałe wydarzenie w moim rozwojowym kalendarzu. Byłam na pierwszym TEDxCzwartekHillCinema, gdzie zachwyciłam się Panem Jackiem Walkiewiczem. Sięgnęłam dzięki temu do jego książki "Pełna MOC możliwości", a cytat, który Pan Jacek zapisał na kompasie dla swojego syna, wyrył się w w moim sercu na zawsze. Więcej tutaj.

Byłam i na drugim, jak dotychczas "the best ever", który jeszcze długo będę wspominać. Takiej dawki wzruszenia trudno szukać na innym wydarzeniu. Cudowne wystąpienie Pani Moniki, poruszająca historia Pana Marcina, uważność Pana Łukasza, minimalizm Oresta... Co to był za dzień! Więcej tutaj.

Byłam i na trzecim, dzięki któremu zadałam sobie ważne pytania, w tym celne, głębokie i poruszające do dziś: "Kim byś był, gdyby w Twoim umyśle nie było ani jednej myśli?" Efektem ubocznym było także oglądanie "20 m2 Łukasza" przez niejeden wieczór, niejedną noc. Więcej tutaj.

Nie mogłam więc nie być na tegorocznym wydarzeniu. Tym razem nie siedziałam na widowni, nie dane mi było chłonąć TEDx-owych wrażeń wszystkimi zmysłami. Jednak dzięki transmisji w "lubelska.tv" obejrzałam kilku prelegentów między jedną pieluszką, a drugą, między grzechotką, a klockami lego, między spacerem, a zabawą w chowanego. I mimo, że nie byłam na miejscu, i tak była MOC! :) Zebrałam znów garść inspiracji, mikro poruszeń, powiewów flow. Od sasa do lasa i za to właśnie love TEDx! Do jakich refleksji mnie natchnęło tym razem? Ano takich:

Żyj w prawdzie. Mimo wszystko. (Nagranie)

Życie może być magiczne. Nie tylko w cyrku. Magia ukryta jest w pasji. (Joanna Reczek-Szwed)

Pisząc - dobrze jest pamiętać o teorii unifikacji: 2+2, czyli nie dawać od razu 4, nie dawać na tacy. Grunt to budować oczekiwanie i... przekazywać wartości prosto z serca. (Nagranie)

Warto mówić życiu tak! Warto ryzykować! I grunt to wiara w niemożliwe. Współpraca między przedsiębiorcami jest możliwa. Ba, dzieje się w Lublinie! Chcesz mieć energię do życia? Bądź odważny, ciekawy świata, wdzięczny i uśmiechnięty! (Wystąpienie dodatkowych uczestników)

Rolą mentora jest dać feedback o potencjale i urealnić, nawet jak boli. Mogę być dla kogoś mentorem, bez względu na różnicę wieku. Co zatem mogę dać komuś od siebie? Też chciałabym usłyszeć, że ktoś przyjmuje mnie i akceptuje z moimi ograniczeniami. Komu mogę tak powiedzieć? Warto mówić prosto i klarownie, a nie wyrywać zęba przez D... ;) (Jacek Santorski)

Kochać co się robi, to za mało. Trzeba jeszcze mieć w sobie smaczny luz, zjadliwy humor i zdrowy dystans. (Marek Majerowski)

Znajdź w sobie zmianę. (Wiesław Kotecki)

I jeszcze jedna myśl: Nie móc obejrzeć ostatniego wyczekanego wystąpienia z Panem Tomaszem Knapik, ale za to pogadać z synem w języku a gu gu - bezcenne! Życie to chwile. Ulotne. Cenne. Chłonę więc po kawałku. (Samo Życie)

A co Tobie po TEDx zostało w głowie i w serduchu?

Zapraszam, zapisz się na newsletter zmieniający perspektywę:

P.S. Też nie lubię checkboxów, ale chcę działać w pełni profesjonalnie:) Obiecuję nie wysyłać spamu, tylko wartościowe treści.

Zgody udzielone: Joanna Grela, możesz je w każdej chwili wycofać, uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.