Wartościowe filmy dla dzieci #2

Na ten czas ferii (u mnie się właśnie zaczęły), ale i chorobowych zmagań… Na ten czas długich wieczorów, w które można nieco poluzować, zrobić popcorn i zakopać się z dzieciakami pod kocem… Na ten lutowy czas, na to zniecierpliwienie już zimą, ciemnością i szarugą, przygotowałam Wam listę filmów, których oglądanie to przyjemność dla małych i dużych. Dobry film dobry na wszystko. To taka lista bajek, ale wartościowych. Takich co wywołują emocje, poruszają ważne tematy. Takich mądrych, o których można potem pogadać. 

Pierwsza lista powstała też w lutym, ale 2107 roku, więc możecie zacząć od niej – link TUTAJ. Ewidentnie mnie w lutym bierze na filmowe wieczory, to może już będzie taka na blogu coroczna tradycja? Od razu proszę – podrzućcie Wasze inspiracje, co warto zobaczyć, jaki film zmienia perspektywę i nie będzie stratą czasu? 

1. Mała wielka stopa

Na tym byliśmy w kinie i to naprawdę fajnie ujęte „zmień perspektywę” w praktyce. Ludzie bojący się Yeti i Yeti bojący się ludzi. Ja oglądałam z zapałem,  bo wiecie –  na punkcie perspektyw mam bzika ;) 

2. Chłopiec z burzy

To też nasza niedawna wyprawa kinowa i szczerze polecam. Dla tych co w ferie szukają rozrywki, bo pod kocem w domu raczej jeszcze nie do obejrzenia. Nas wzruszył, zatrzymał, wyciszył. Kocham przyrodę i filmy pokazujące jej znaczenie, siłę i piękno. Cudny, ciepły, wartościowy.

3. Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Bardzo kolorowy, kostiumowy, z rozmachem i bajecznym przepychem. Historia przenosząca w inny wymiar, cofająca do dziecięcych marzeń i snów. Polecam wersję kinową, bo wiadomo – duży ekran robi swoje, ale i w domowym zaciszu powinien robić wrażenie.

4. Coco

Ten film to cudo. I piękna opowieść i mocny temat. Ułatwia rozmowę o śmierci. Uczy szacunku dla starszych. Przypomina o przodkach. Uwrażliwia. Piękny! 

5. Balerina 

Ten to wyprosiłam chłopaków, żebyśmy obejrzeli ;) bo oczywiście zerkali nieufnie ;) Ale to dobre kino dla wszystkich, bo mówi i o marzeniach i drodze do ich realizacji i o wytrwałości i o byciu sobą. Uniwersalny i po prostu dobrze zrobiony.

6. Mój przyjaciel orzeł

Film o przyjaźni, o pięknie natury. Zmienia perspektywę, bo zaprasza do uważności, wrażliwości, do akceptacji tego co przynosi los. Dobrze się go oglądało, ze spokojnym oddechem, z błyszczącymi na zielono oczami. 

7. Dzieciak rządzi

Lekki, śmieszny, kolorowy. Miejscami totalnie o rodzicielskiej rzeczywistości ;) Fajna perspektywa dzieciaka. Do kubełka popcornu i na poprawę humoru w sam raz. 

8. Mały Książę 

Oczywiście tego polecać nie trzeba, bo wiadomo, że piękny :) Chociaż nam się w kinie nieco końcówka już dłużyła, to może oglądany w zaciszu domu mija szybciej? Niemniej jednak wartościowy. Porusza też ważny temat presji jaką na dzieciach wywierają współcześni rodzice… Skłania do refleksji nad definicją dzisiejszego „dzieciństwa” często ubranego w tysiące zajęć pozalekcyjnych… Ponadczasowość historii Małego Księcia robi swoje. Polecam! 

9. Iniemamocni 2

W tym podobał mi się wątek rodziny. Takiej co trzyma się razem, co się wspiera, w której siła i moc. Ważny był też kawałek o akceptacji inności, o unikatowych talentach i dumy z nich. W śmiesznej, dynamicznej bajce można było zobaczyć dużo więcej niż się na pierwszy rzut zapowiadało.

10. Czerwony żółw 

Tego nie widziałam, ale zwiastun mnie zachwyca. Planuję zobaczyć w tym tygodniu. Wydaje się niezwykły. O życiu. O tym co ważne. Dam znak jak zobaczę. 

A Ty co polecasz? Podrzuć proszę inspiracje w komentarzu :) 

Zapraszam, zapisz się na newsletter zmieniający perspektywę:

P.S. Też nie lubię checkboxów, ale chcę działać w pełni profesjonalnie:) Obiecuję nie wysyłać spamu, tylko wartościowe treści.

Zgody udzielone: Joanna Grela, możesz je w każdej chwili wycofać, uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.

Newsletter zmieniający perspektywę: