#ZaszczepSięCzytaniem

książki do domu #ZaszczepSięCzytaniem

W moim świecie książki są wszędzie, dosłownie. Zawsze jakaś znajdzie się w torebce, samochodzie, często też przewijają się w salonie, gdzie najczęściej są fotografowane, są w dziecięcych pokojach, w sypialni i oczywiście w biblioteczce, nawet moja stażystka Partycja zawsze wychodzi ode mnie z jakąś książką pod pachą;) Jak widzisz żyję z książkami, wśród książek i nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej. Nigdy też nie zastanawiałam się jak wygląda świat, w którym księgarnie są zamknięte, aż do dziś. Bo jak zapewne wiesz, większość tradycyjnych księgarń jest niestety zamknięta… Na szczęście z pomocą przychodzą nam księgarnie internetowe, a w tym szczególnym czasie z mega promocjami.

#ZaszczepSięCzytaniem

Jedno z moich ulubionych wydawnictw – Grupa HELION SA (która wyda też naszą książkę „Coaching zespołowy”) przygotowało mega akcję w ramach #zostańwdomu. Wspomnę tylko, że w skład grupy Helion wchodzą m.in. Onepress, Sensus, Ebookpoint oraz inne. Jako zachętę do pozostania w domowym zaciszu i zaczytaniu proponują:

  • książki drukowane -40%
  • wysyłka za 0.00 zł – to znaczy darmowa wysyłka! :)
  • ebooki z 50% rabatem
  • audiobooki po 12.90 zł
  • kursy wideo po 34.90 zł
  • … i wiele więcej!

Czy kogoś jeszcze trzeba przekonywać do czytania?

3 szczególne propozycje książkowe od Helion

1. „Prawa ludzkiej natury” R. Greene

Jeśli jakimś cudem ktoś ominął tą recenzję, to powinien to jak najszybciej nadrobić. To niezwykle wartościowa książka w której w ciekawy sposób przedstawione są reguły rządzące ludzkimi zachowaniami. W tym szczególnym czasie, gdy ludźmi targają emocje, przelewa się przez nas strach, frustracja, złość, przeczytanie tej pozycji wydaje mi się wręcz koniecznością. Do kupienia TUTAJ.

Prawa ludzkiej natury książka

2. „Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź!” K. Cwalina- Stępniak

Pracując jako coach widzę, że to szczególnie zmiana ograniczających przekonań, czyli utartych myśli i schematów jakie mamy na swój temat i na temat świata, pozwala moim Klientom osiągać zamierzone cele. Ta książka doczekała się osobnej recenzji na moim blogu, przeczytacie o niej TUTAJ. 

wszystko zaczyna się w głowie książka

3. „Szef w relacji z zespołem” A. Zych, R. Zych

„Zespół, który zdecyduje się zaatakować lidera, jest dojrzalszy niż ten, który

tylko marudzi po kątach i w końcu się rozpada.” A. Zych, R. Zych

Cytat właśnie z tej książki. Kiedyś pewien lider, jak ten cytat zobaczył, powiedział „Rety, oświeciło mnie (czyt. zmieniłem perspektywę;)) ileż mniej bym się na zespół gniewał, gdybym właśnie tak na to popatrzył.”. Więcej o tej książce pisałam TUTAJ.

Warte czytania w domu

Kolejne książki, które mam w swojej bibliotece i uważam, że są warte czytania to:

DLA LIDERÓW:

1.”Psychologia szefa 2. Coaching narzędziowy” J. Gut, W. Haman 

2. Psychologia szefa 3. Zrozumieć zespół. Fenomen małej grupy” W. Haman, J. Gut

Te książki są bardzo konkretne i na temat. Takie swoiste „narzędziownie” dla liderów. Napisali je praktycy, więc nie ma w nich zbędnego „lania wody”. Polecam!

DLA TRENERÓW I COACHÓW:

1.”Życie następny poziom. Coaching transpersonalny” J. Gibas

Ta książka dotyka moich tematów – autentyczności i uważności. Pokazuje jak bardzo w coachingu wszystko zależy od klienta (po to jest coaching). Coach jest jedynie towarzyszem w tej zmianie, który upewnia się, że wszystkie decyzje i wybory są rzeczywistymi wyborami klienta.

2.”TED. Jak wygłosić mowę życia” J. Donovan

Pełna praktycznych wskazówek, dzięki tej książce każdy jest w stanie wygłosić mowę życia i porywać tłumy na miarę konferencji TED. Porusza każdy aspekt wystąpienia publicznego, od planu przemowy, przez prezentację, po mimikę.

3.”Inbound Marketing. Daj się poznać w Google, serwisach społecznościowych i na blogu” B. Halligan, D. Shah

Jeśli ktoś ma teraz więcej czasu (ja nie ;)), to zachęcam do zapoznania się z tą pozycją i do pracy nad swoimi mediami społecznościowymi.

Inne dobre, nawet bardzo dobre to:

4. „Proces grupowy. Poradnik dla trenerów, nauczycieli i wykładowców”  A. Kozak

5. „Moc coachingu. Poznaj narzędzia rozwijające umiejętności i kompetencje osobiste” M. Wilczyńska, M. Nowak i inni

6. „COACHING, KREATYWNOŚĆ, ZABAWA. Narzędzia rozwoju dla pasjonatów i profesjonalistów.” M. Bennewicz

8. „Coaching. Inspiracje z perspektywy nauki, praktyki i klientów” Praca zbiorowa pod redakcją Pawła Smółki

DLA NAS WSZYSTKICH:

1. „30 dni do zmian” E. Zając

Książka, która pomaga przejść przez kryzys i zmianę. Program 30 dni dzieli się na 4 etapy i prowokuje do zmiany w innej sferze życia. Zmienia sposób myślenia, zachęca do spróbowania innego działania.

2. „Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności” L. Babauta

W opisie książki można przeczytać „gdyby Syzyf zastosował ZTD, wtoczyłby na górę ten przeklęty kamień i ruszył do innych zaległych zadań”. Czym więc jest ZTD? Nie zdradzę, musisz przeczytać ;)

3. „Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu” D. Gmitrzak

Z tą książką odbędziesz podróż w głąb siebie i tylko od Ciebie zależy jak ta podróż będzie wyglądała. Z pewnością jest to pozycja, która pomaga w rozwoju osobistym. Oprócz szeroko rozumianej kreatywności poruszone zostały w niej tematy dotyczące inteligencji, lęku czy samokrytyki.

4. „Książeczka minimalisty” L. Babauta

Książeczka ma podtytuł „Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka” i taka właśnie jest. Prosta, ale dotyka tego co najważniejsze, szczęśliwego życia. Bardzo pasuje do dzisiaj… Wspominałam już o niej TUTAJ.

5. „Pełna moc możliwości” J. Walkiewicz 

 
Znaleźliście coś dla siebie? Dajcie koniecznie znać! A może macie jakąś książkę z Helion w swoich biblioteczkach i bardzo polecacie? Będę wdzięczna za Wasze rekomendacje!
 

*Promocja trwa do 6 kwietnia, dlatego zachęcam do skorzystania. Pamiętajcie o darmowej dostawie.

*Bezpośrednie linki do zakupu książek znajdują się w tytule danej książki :)

PODOBNE WPISY:

  1. Lista lektur dla młodego coacha (i starego też;)
  2. Lista lektur dla coacha – 10 nowości
  3. Książki o emocjach dla dzieci i ich rodziców #TOP 20
Zapraszam, zapisz się na newsletter zmieniający perspektywę:

P.S. Też nie lubię checkboxów, ale chcę działać w pełni profesjonalnie:) Obiecuję nie wysyłać spamu, tylko wartościowe treści.

Zgody udzielone: Joanna Grela, możesz je w każdej chwili wycofać, uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.

Newsletter zmieniający perspektywę: