Zmiana perspektywy w prezencie

Zdarzyło Ci się, że jakaś książka zmieniła Twoją perspektywę? Walnęła Cię w sam środek utartego schematu? Oświeciła Twój myślowy tunel? Wyrwała ze strefy komfortu?

Jeśli tak, zapraszam do akcji „Zmiana perspektywy w prezencie”! Zasada jest prosta -€“ książkę, która zmieniła Twoją perspektywę podaj dalej, mówiąc obdarowanemu o akcji i żeby po przeczytaniu też podał ją dalej i by powiedział obdarowanemu, by po przeczytaniu podał ją dalej, a ten, żeby podął ją dalej…;)

Taki książkowy głuchy telefon pełen inspiracji i pozytywnej energii!

Z racji, że mamy 2014 rok, a w roku są 4 kwartały, wybrałam 4 takie książki, które puszczę w świat. Kto wie, może trafią właśnie do Ciebie? Uśmiechnij się proszę wtedy szeroko!

Zaczęłam już akcję od książki „Nieważne jak dobry jesteś, ważne jak dobry chcesz być” bo oparłam na niej pierwszy w tym roku wpis, bo zawarte w niej krótkie cytaty pobudziły mój umysł, bo po jej przeczytaniu miałam w głowie kogoś, kto też może wziąć z niej coś dla siebie. Po co zatem usypiać taką książkę na półce, skoro może żyć dalej i… wpływać, zmieniać, bawić, uczyć, wzruszać…

Kolejną książką będzie „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” i o niej też już pisałam, wzięłam z niej wszystko co mogłam, a nawet więcej. Niech biorą też kolejni czytelnicy.

Chcę też odkurzyć i tchnąć życie w książkę „Ostatni wykład”, bo takie książki po prostu nie mogą bezczynnie leżeć.

Teraz zaś czytam „Jesteś cudem” i już wiem że podam ją dalej. Kilka pierwszych przeczytanych lekcji, a perspektywa już zmieniona. Odkrywcza dla mnie była lekcja 5, by dawać z siebie wszystko i zbyt wcześnie nie oceniać swojej pracy, bo: skąd mamy znać prawdziwą wartość naszej pracy? To nie nasza rzecz, oceniać wartość tego, co oferujemy światu – my mamy to po prostu oferować.

Może to też poruszy Ciebie, a może będzie to inny fragment?

Ciekawa jestem jakie fragmenty, jakie książki zmieniły Twój punkt widzenia?

Zachęcam do akcji! Może Twoja zakurzona już książka, zapomniana nieco i odłożona z sentymentu na górną półkę -€“ otworzy komuś oczy, zmotywuje do działania, albo da prawo do odpoczynku, pocieszy, zdziwi, da nadzieję, albo pozbawi złudzeń. Wybierz książkę zmieniającą perspektywę i… niech rusza w drogę!:)

Zapraszam do komentowania, dzielenia się jeśli dołączycie do akcji, albo zostaniecie w nią wciągnięci. Czujcie się na tym blogu jak u siebie!

4 książki

Zapraszam, zapisz się na newsletter zmieniający perspektywę:

P.S. Też nie lubię checkboxów, ale chcę działać w pełni profesjonalnie:) Obiecuję nie wysyłać spamu, tylko wartościowe treści.

Zgody udzielone: Joanna Grela, możesz je w każdej chwili wycofać, uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.

Newsletter zmieniający perspektywę: