Praca marzeń w zawieszeniu

Drzwi bez schodów. W zawieszeniu. Jak do nich dojść? Wymarzona praca.  Gdzieś jest.  Ale jak ją odnaleźć? Zbudujmy zatem schody do drzwi zawodowego powołania. Pierwszy stopień – odkryj SENS. Opowiedz sobie na zasadnicze pytanie - co jest dla Ciebie w życiu ważne? Jaka praca pozwoli Ci wykonywać czynności i zadania, które dają poczucie sensu? Drugi stopień – znajdź PRZYJEMNOŚĆ. Co przynosi Ci zadowolenie i sprawia radość? Co lubisz robić? Wykonywanie jakiego zawodu byłoby dla Ciebie przyjemne? Trzeci stopień – wzmocnij PREDYSPOZYCJE. W czym jesteś dobry? Jakie masz talenty? W jakich działaniach możesz w pełni wykorzystać swoje mocne strony? Tal Ben-Shahar autor książki „W stronę szczęścia” – proponuje taką oto metodę sięgającą do trzech podstawowych źródeł szczęścia.  Według niego idąc po tych trzech schodach mamy szansę odnaleźć zawodowe powołanie. Po lekturze zaś książek „Miłość i praca” oraz  „Sukces emocjonalny” Jacka Santorskiego pozwolę sobie domurować jeszcze dwa schody wiodące do drzwi zawodu marzeń. Czwarty stopień – WYBÓR. Na ile obraz „wymarzonej pracy” namalowałeś samodzielnie? Na ile masz poczucie wpływu na to kim chcesz być, na to kim jesteś, gdzie pracujesz i jak pracujesz? Piąty stopień – MOTYWACJA USKRZYDLAJĄCA. Z jakimi zadaniami możesz się identyfikować? Jakie uważasz za ambitne, czyli na granicy Twoich możliwości? W jakiej pracy będziesz miał możliwość uzyskiwać informację zwrotną o poziomie realizacji Twoich zadań? Spójność, ambicja i feedback w jednym miejscu pracy mogą działać na Ciebie uskrzydlająco.
Pięć krótkich stopni. Pięć treściwych refleksji. Pięć konkretnych odpowiedzi i…. oto one – drzwi zawodowego powołania. Jakie są…..? Co otwierają…..? Gdzie prowadzą…..?
Zapraszam, zapisz się na newsletter zmieniający perspektywę:

P.S. Też nie lubię checkboxów, ale chcę działać w pełni profesjonalnie:) Obiecuję nie wysyłać spamu, tylko wartościowe treści.

Zgody udzielone: Joanna Grela, możesz je w każdej chwili wycofać, uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.