Pracoholik w Twoim zespole

W myśl idei Leadershipu po ludzku, której jednym z filarów jest znajomość swoich współpracowników – napisałam artykuł ułatwiający identyfikację zespołowych pracoholików. Dobry lider bowiem nie tylko wie kto w czym jest dobry, ale też nie jest obojętny na codzienne trudności i bolączki. Jednym z jego zadań jest rozpoznanie jakiego wsparcia potrzebują poszczególni pracownicy, szczególnie Ci z symptomami niebezpiecznego, a bardzo dziś powszechnego pracoholizmu.

Artykuł ukazał się na łamach portalu HRNews.pl. Serdecznie zapraszam do czytania: http://www.hrnews.pl/PunktWidzenia,291,.aspx To lektura dobra dla każdego!

W sierpniu obchodzone jest święto pracoholików. Mam nadzieję, że nie wznosiłeś tego dnia toastu? Sprawdź, czy nie wykazujesz charakterystycznych cech, jakie z przymrużeniem oka zawarłam na tej grafice:

image

Po więcej podpowiedzi jak rozpoznać pracoholizm, a kiedy można mówić już o wypaleniu zawodowym, a także co robić i jak pomagać – zapraszam bezpośrednio na portal HRNews.pl!

Zapraszam, zapisz się na newsletter zmieniający perspektywę:

P.S. Też nie lubię checkboxów, ale chcę działać w pełni profesjonalnie:) Obiecuję nie wysyłać spamu, tylko wartościowe treści.

Zgody udzielone: Joanna Grela, możesz je w każdej chwili wycofać, uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.

Newsletter zmieniający perspektywę: