Książka "Awans i co dalej?" to skarbnica praktycznej wiedzy. Zaprosiłam do jej współtworzenia liderów i liderki z dużym doświadczeniem oraz ludzi, którzy skutecznie wspierają innych na tej drodze. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Mam nadzieję, że ta publikacja pomoże Ci odnaleźć się w nowej roli, że awans będzie dla Ciebie przyjemnością. Trzymam za Ciebie kciuki i wierzę, że dzięki zawartym w książce wskazówkom stworzysz dobre miejsca pracy, zbudujesz zgrane zespoły i w rezultacie, po latach, wesprzesz kolejnych młodych liderów i liderki.
Sprawdź co o książce piszą osoby, które już ją przeczytały!
Awans i co dalej? 99 dni na odnalezienie się w nowej roli.
Po pierwsze: gratulacje! Właśnie doceniono Twoją ciężką pracę, dobre pomysły, zaangażowanie i wysoki poziom odpowiedzialności za powierzone zadania. Nagrodzono Cię awansem. To wspaniale, prawda? Nowe stanowisko często wiąże się z wyższą pensją, ciekawszymi zadaniami ― i zarządzaniem ludźmi. Bycie liderem czy liderką oznacza odpowiedzialność za drugiego człowieka. Jak oceniasz swoją gotowość, by się tego podjąć? Czy już czujesz się dobrze w nowej roli? A może równocześnie i odczuwasz radość, i trochę się obawiasz? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie!
Książka Awans i co dalej? Joanny Greli to przemyślana i wnikliwa analiza tematu przywództwa, oparta na wieloletnim doświadczeniu autorki jako coacha biznesowego, a także na osobistych obserwacjach i historiach jej klientów. Czytelnik może więc liczyć na praktyczne przykłady i cenne wskazówki zarówno autorki, jak i doświadczonych liderów i liderek.
Joanna Grela umiejętnie łączy biznesowe spojrzenie z serdecznością i ludzkim podejściem do zarządzania i pokazuje, że taka postawa jest nie tylko skuteczna, ale też oparta na istotnych w relacjach i współpracy wartościach. Autorka podkreśla znaczenie autentyczności, szacunku, zaufania, zabawy i rozwoju dla efektywnego przywództwa. W książce przedstawia cztery perspektywy lidera: ja, ty, my i oni, co sprzyja holistycznemu spojrzeniu na rolę managera.
Powstał kompleksowy program odkrywania siebie i radzenia sobie z wyzwaniami liderskimi, który może być użyteczny zarówno dla osoby stawiającej pierwsze kroki w roli lidera, jak i kogoś, kto ma już spore doświadczenie managerskie i z otwartością podchodzi do rozwoju. Jak zwykle u Joanny, książka obfituje w ćwiczenia i narzędzia coachingowe; zachęca nie tylko do czytania, ale też osobistego wglądu. Polecam z czystym sumieniem.
Małgorzata Binias-Wilga
coach MCC ICF, prezes ICF Polska
Kiedy podejmujemy się obowiązków menedżerskich czy przywódczych, rzadko w pełni rozumiemy, czego będzie się od nas wymagać. Pozycja Joanny Greli to podręcznik do autocoachingu praktykowanego dzień po dniu. Osobiście cieszy mnie przybliżenie zintegrowanego modelu przywództwa ILM, dzięki któremu w sposób systemowy możemy mierzyć i rozwijać swoją skuteczność przywódczą, a także dopasowywać styl prowadzenia zespołów. Liczne przykłady, narzędzia i ćwiczenia zawarte w książce będą pomocne dla każdego, kto chce świadomie wprowadzać innych w świat nowych możliwości.
Katarzyna Lorenc
członkini zarządów BizYou i Lu-Bi Outsorcing HR, master trainer pomiaru, rozwoju przywództwa i odporności psychicznej, ekspertka rynku pracy BCC
Awans i co dalej? to niezwykle inspirująca lektura, skoncentrowana na przygotowaniu czytelnika do pełnienia funkcji lidera. Autorka z przekonaniem nakreśla mapę działań,
które mają doprowadzić do skutecznego zarządzania zasobami ludzkimi. W książce nie 7 tylko oferuje praktyczne modele, techniki i struktury, ale także dzieli się cennymi poradami pochodzącymi od doświadczonych liderów.
Jednak tym, co wyróżnia tę pozycję spośród innych poradników liderskich, jest nacisk na introspekcję i samoświadomość. Joanna zdecydowanie podkreśla, że najważniejsze odpowiedzi na pytania dotyczące roli lidera znajdują się w samym czytelniku. To on zna swoje błędy, granice, marzenia i to on powinien być najważniejszym źródłem informacji w przygotowaniu do liderskiej funkcji.
Książka skupia się na procesie samopoznania, wskazując, że nawet najbardziej zaawansowane techniki zarządzania czy elitarne metodyki nie przyniosą rezultatów, jeśli nie posłuchamy samych siebie. Kluczowym elementem sukcesu w roli lidera jest zdol- ność do szczerego spojrzenia w głąb siebie, zdefiniowania własnych błędów i zrozumie- nia, co naprawdę pragnie osiągnąć.
To nie tylko praktyczny przewodnik dla tych, którzy aspirują do roli lidera, ale rów- nież głęboka refleksja nad własnym potencjałem i ambicjami. Autorka stawia czytelnika w centrum procesu przygotowań do funkcji kierowniczej, pokazuje, że najważniejszy jest on sam. To pozycja, która z pewnością zainspiruje i pobudzi do działania każdego, kto pragnie rozwijać się jako lider.
Marta Meksuła-Mazurek
managerka HR Ball Corporation
Joanna napisała książkę dla osób, które chcą być liderami, czyli wspierać innych w roz- woju, zapalać ich do tego, by rozwijali swoje najcenniejsze zasoby, by w zgodzie ze sobą wspierali działania organizacji, której są częścią. Nie jest to łatwa droga i dobrze wiedzą o tym ci, którzy pełnią tę funkcję. To rola satysfakcjonująca, jeśli się do niej dobrze przygotujemy i będziemy codziennie wykonywać pracę na rzecz stawania się liderem. Czytając książkę, czułam, że Joanna doskonale o tym wie, ale nie straszy ogromem pracy, nie zniechęca; przeciwnie, siada obok i jakby mówi: „Pokażę ci, od czego zacząć, jaki będzie następny krok, nie zostawię cię samego ani samej, dam ci narzędzia, które pomogą Ci w tej liderskiej podróży”.
Dużej wartości tej publikacji upatruję w zawartej w niej podpowiedzi, jak rozwijać świadomość swoich zasobów, tego, z czym przychodzimy do zespołu, kim jesteśmy, co oferujemy, a czego możemy potrzebować. Samoświadomość otwiera na zrozumienie innych, a także na zależności, jakie pojawiają się w zespole. To bardzo ważny element zarządzania i jednocześnie wciąż nie do końca doceniany. Joanna z dużą wrażliwością zatrzymuje uwagę czytelnika na tym aspekcie leadershipu, chcąc oswoić z tym, co będzie nierzadko decydowało, w jakim stopniu ktoś odnajdzie się w liderskiej roli.
Książka bazuje na podejściu „leadership po ludzku” i sama w sobie jest ludzka: czytasz historie managerów i chcesz powiedzieć „jak dobrze to znam”, „właśnie tak mam”. Joanna podsuwa czytelnikom mnóstwo ćwiczeń z subtelnym zaproszeniem do zrobienia kroku naprzód, skorzystania z materiałów nie bez powodu ― o byciu liderem bowiem uczymy się z lektury, ale stajemy się nim w działaniu.
Anna Sarnacka-Smith
właścicielka Effectiveness, master DISC D3 consultant, autorka książek na temat różnic osobowości w biznesie
Ta książka nie jest do czytania, to niezwykle praktyczny przewodnik, który poprowadzi Cię przez cztery obszary relacji ważnych dla każdego przywódcy. Jest swoistą busolą, która wskaże Ci aspekt do pracy na każdy z 99 dni programu „leadership po ludzku”. Dzięki ćwiczeniom zaprojektowanym na każdy dzień poznasz lepiej siebie i udoskonalisz swoje cechy przywódcze, ale również siebie jako człowieka. Ta książka zostanie z Tobą na długo!
Dariusz Niedzieski
coach, trener biznesu, wydawca książek, współautor kursu Szkoła Młodych Liderów, były członek NeuroLeadership Institute, pracował w zarządach wielu firm zagranicznych
Ruszyła sprzedaż!
Premiera książki była 28 maja, można zamawiać swoje egzemplarze w promocyjnej cenie ;) Zapraszamy: