Lider dojrzewa w wakacje

„Dojrzeć” to znaczy zobaczyć, chcieć otworzyć oczy i zajrzeć głębiej, do środka siebie, zrozumieć swoje przekonania, odnaleźć wartości, poczuć sens tego, co się robi, i jasno zdefiniować cel podróży przez życie.” Tak o dojrzewaniu lidera pisze Agnieszka Kozak w książce „Dojrzałość menedżerska”, Warszawa 2011.

A ja w artykule opublikowanym na łamach portalu HRPolska.pl stawiam do tego pytania pogłębiające:

Na ile znasz siebie i swoje wartości? Czy i kiedy masz poczucie sensu tego, co robisz? Na ile rozumiesz swoje przekonania? Jak brzmi cel Twojej podróży przez życie?

Opisuję też użyteczny model KASH zaczerpnięty od S. Neale, L. Spencer-Arnell, L. Wilson, “Coaching inteligencji emocjonalnej”, Warszawa 2010. Oceniając zgodnie z propozycją autorów swoją wiedzę, nastawienie, umiejętności i nawyki w przywódczej roli masz szansę na wgląd, zmianę perspektywy i... na dojrzewanie.

"Niech tegoroczne wakacje będą dobrym początkiem. Bycie liderem jest fascynujące. Bycie dojrzałym liderem jest fascynujące i efektywne."

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

PODOBNE WPISY:

  1. Samoświadomość Lidera = siła w zarządzaniu
  2. Lider totalny
  3. Prosto dla lidera
Zapraszam, zapisz się na newsletter zmieniający perspektywę:

P.S. Też nie lubię checkboxów, ale chcę działać w pełni profesjonalnie:) Obiecuję nie wysyłać spamu, tylko wartościowe treści.

Zgody udzielone: Joanna Grela, możesz je w każdej chwili wycofać, uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.