Wartościowe książki dla dzieci – 12 nowości

O tym, że książki kocham to już pisałam nie raz. Szczególną miłością darzę te o coachingu, rozwoju, ale i te dla moich Trzech Muszkieterów. W maju podzieliłam się z Wami naszym książkowym dziecięcym TOP 20.  Dzisiaj w klimacie kupowanych prezentów podrzucimy jeszcze 12 wartościowych pozycji, które pojawiły się w naszej biblioteczce ostatnio. Wymienione na końcu dopiero podrzuci pod choinkę szanowny Święty Mikołaj, więc cicho – sza ;) U nas nie ma Świąt bez nowych książek. A u Was?  To przecież najlepszy prezent jaki można dać i otrzymać, no oczywiście poza dawką serdeczności, troski, ciepła i dobroci! :)

 1. „Rok w lesie” E. Dziubak
  Książka do oglądania i opowiadania i można to robić bez końca i co raz odnajdować nowe szczegóły. Zachwyca mnie i moich synów też (szczególnie 2-latka:)
 2. „Pucio mówi pierwsze słowa” M. Galewska-Kustra
  Książeczka ułatwiająca naukę pierwszych słów i zdań. Bardzo ładne rysunki, a przy tym proste słowa i zdania opisujące życie tytułowego Pucia zachęcają małego czytelnika do zgadywania, dokańczania czytanych zdań, odszukiwania obrazków zebranych na dole strony. Świetna!
 3. „Jak zwierzęta śpią” M. Stumpfova, J. Dvorak
  Niezwykłe rysunki i wartościowe teksty. Bardzo ciekawa i mimo tematu „naukowego”, napisana plastycznym, wręcz poetyckim językiem.
 4. „Proszę mnie przytulić” P. Wechterowicz, E. Dziubak
  Ta książeczka skradła mi serce, bo pokazuje tatę misia i jego synka jak przytulają i siebie i napotkane zwierzaki. No mnie to rozczula totalnie.
 5. „Śpij króliczku” J. Muhle
  Mała książeczka, którą dostaliśmy w prezencie (Asiu – buziaki!) i która towarzyszy nam co raz w wieczornym zasypianiu. Jest interaktywna – zachęca by dziecko przykryło króliczka kołderką, poprawiło mu poduszkę, zgasiło światło… i czary-mary… na kolejnej stronie, ku radości czytelnika, tak się dzieje.
 6. „Basia i Boże Narodzenie” Z. Stanecka, M. Oklejak
  Serii książek o Basi chyba nie trzeba reklamować. Każda jedna wnosi coś dobrego, porusza ważny temat. W grudniowym klimacie warto sięgnąć lub podarować właśnie tą, opisującą przygody Basi związane ze Świętami.
 7. „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” M Galewska-Kustra
  Książeczka pomagająca trenować wymowę. Wartościowa pod logopedycznym kątem, a przy tym śmieszna i bardzo ładnie ilustrowana. My chętnie do niej wracamy i wspólnie z muchą ćwiczymy buzię, właśnie na luzie, w zabawie, ze śmiechem.
 8. „Lew i ptak” M. Dubuc
  Ta książka jest urocza, niezwykła. Opowiada o przyjaźni między ptakiem i lwem. Wzrusza. Pokazuje tęsknotę, troskę, przemijanie, rytm życia… Niesamowite jak pięknie można narysować ciszę… Polecam do wspólnego opowiadania i doświadczania tej książki, bo tekstu w niej niewiele. I to jest jej siła.
 9. „Niebieska niedźwiedzica” M. Chmielewska, J. Jung
  Książka o tolerancji, bo przecież niebieska niedźwiedzica to niespotkane zjawisko… W naszej codzienności też wiele takich nieoczywistości, więc warto po nią sięgnąć i otworzyć drzwi do rozmowy o odmienności, o skutkach decyzji, o miłości…
 10. „Panda Bonia” U. Morga
  To historia o pandzie, która nie potrafiła chodzić po drzewach i nie chciała się tej umiejętności nauczyć… do czasu… Książeczka dotyka tematu pokonywania własnych lęków, przełamywania się, robienia czegoś co w pierwszej ocenie wydaje się niemożliwe. Ważna, bo dotyka tematów bliskich wszystkim dzieciom.
 11. „Wielka wyprawa Pitata Nata” K. Ziemnicka
  Kolorowa, żywa, barwna, ciekawa, wciągająca. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać :)
 12. „Humory Hipolita Kabla” R. Jędrzejewska-Wróbel
  Opowieść o przygodach humorzastego Jamnika i kota Alojzego, o sile przyjaźni, trosce, cierpliwości. Pokazuje, że mimo różnic można się dogadać, że prawdziwy przyjaciel pięknie nas uzupełnia. Śmieszna i ciekawa.

  PODOBNE WPISY:
  Wartościowe książki dla dzieci – TOP 20 //

  Książkowy TOP życiowy
  //

  Minimalizm po mojemu i 3 książki w tle
  //

  Lista lektur dla młodego coacha (i starego też;)

 

Zapraszam, zapisz się na newsletter zmieniający perspektywę:

P.S. Też nie lubię checkboxów, ale chcę działać w pełni profesjonalnie:) Obiecuję nie wysyłać spamu, tylko wartościowe treści.

Zgody udzielone: Joanna Grela, możesz je w każdej chwili wycofać, uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.

Newsletter zmieniający perspektywę: