Najlepsze podyplomowe dla szefa

Studia podyplomowe to dla wielu osób genialny sposób na własny rozwój, oderwanie się od codzienności, na wzrost kompetencji, poznanie nowych ludzi. Oferta kierunków dostępnych na rynku jest bardzo szeroka… co wybrać i czym się kierować przy wyborze? Skąd wiedzieć, że dane studia to najlepsze podyplomowe? 

Moim zdaniem warto zadać sobie pytanie o potrzeby i cele. Czyli… czego potrzebuję, jaka wiedza jest mi teraz niezbędna i co zyskam kończąc dane studia, co dzięki nim się może w moim życiu zmienić?

Warto też dokładnie przyjrzeć się programowi, dopytać o charakter zajęć i sprawdzić prowadzących

Grunt to także dopasować czas zajęć do własnego kalendarza i dowiedzieć się jakie jeszcze są wymagania związane z zaliczeniem kierunku – czy trzeba pisać prace zaliczeniowe, odbywać jakieś praktyczne zajęcia poza tymi na uczelni itp.

Jak już wiemy co chcemy i co nas czeka – pozostaje tylko czerpać garściami ze wszystkich zajęć. 

Dla szefów, liderów, menedżerów, dla osób zarządzających, dla odważnych i otwartych na wiedzę ludzi – ułożyłam program studiów „Coaching menedżerski” na KUL w Lublinie i serdecznie zachęcam do zapisów na kolejną edycję. Ruszamy z zajęciami tej jesieni, więc warto się pospieszyć! 

Studia mają na celu dostarczyć praktyczne narzędzia i metody pozwalające liderom stosować coachingowy styl zarządzania w ich codziennej pracy. Uczestnicy nauczą się prowadzić sesje coachingu zgodne ze standardami kluczowych organizacji branżowych – International Coach Federation, Izby Coachingu. 

Co ważne, podczas poznawania coachingu jako m.in. metody rozwijania pracowników, ustalania zespołowych celów, uczestnicy zajęć będą mieli także przestrzeń na identyfikację swojego potencjału, wyznaczenie obszarów do zmiany, czyli na wzrost jako skuteczny, odważny przywódca i wzrost jako autentyczny, samoświadomy człowiek.

Coaching menedżerski polecam wszystkim, którzy chcą sobie „otworzyć głowy”. Pracujemy w określonych organizacjach, które tworzą ramy naszego działania, a czasami też myślenia. W natłoku codziennych zadań łatwo zgubić ludzkie spojrzenie na siebie i na drugiego człowieka. Te studia pozwalają wejść na właściwą ścieżkę i dobrze skomunikować się najpierw ze sobą, a potem także z innymi ludźmi.

W rezultacie studia dały mi zarówno inne spojrzenie na moją pracę menadżera, jak też konkretne narzędzia, które mogę wykorzystać w pracy ze swoim zespołem. Mega bonusem są ludzie prowadzący zajęcia. Dzięki nim każdy zjazd dawał ogromny zastrzyk energii i chęci do działania.

Agata Serwin – Kierownik ds. Personalnych i Wynagrodzeń, Drukarnia DAKO Kozioł i wspólnicy Sp. jawna – uczestniczka I edycji studiów

ADRESACI STUDIÓW:

– osoby pełniące kierownicze stanowiska, chcące wdrażać coachingowy styl zarządzania: menedżerowie, dyrektorzy, właściciele firm, liderzy projektów, Scrum Masterzy, koordynatorzy działów,

– absolwenci studiów wyższych (I, II stopnia lub jednolitych magisterskich),

– studenci V roku studiów jednolitych magisterskich, którzy posiadają kwalifikacje studiów I stopnia, tj. zrealizowali co najmniej 3-letni program edukacji i uzyskali co najmniej 180 punktów ECTS.

Wyróżniającym elementem studiów jest warsztatowy charakter zajęć. Prowadzący to certyfikowani coachowie i trenerzy, mający bogate doświadczenie we wspieraniu menadżerów w rozwoju. Omawiane treści oparte będą na dowodach, a ich fundamentem będzie psychologia i neurobiologia.

Ze swojej strony polecam udział w studiach podyplomowych „Coaching menedżerski” wszystkim, którzy pracują z innymi ludźmi – kierownikom zespołów, członkom zespołów, konsultantom współpracującym z klientami zewnętrznymi. Studia pomogły mi uporządkować, nazwać i poszerzyć wiedzę w wielu aspektach pracy w zespole oraz z klientami, które wcześniej robiłem intuicyjnie.

W mojej ocenie wiedzę i warsztat, które są tematem tych studiów, powinien pozyskać każdy kierownik, konsultant i analityk, który ma za zadanie dostarczyć produkt czy usługę, za którą płaci jego klient. Po studiach wiele problemów udało mi się szybciej rozwiązać, umiejąc lepiej słuchać, a mniej doradzać. Polecam serdecznie!

Paweł Przychodzeń – Kierownik Projektu/Analityk Biznesowy – uczestnik I edycji studiów 

PROGRAM I PROWADZĄCY:

1.Istota coachingu i jego zastosowanie w zarządzaniu (październik-listopad 2019) Joanna Grela (coach PCC ICF)

2. Psychologiczne podstawy w coachingu 16-17.11.2019 dr Małgorzata Torój (coach PCC ICF)

3. Neurobiologiczne aspekty procesu coachingowego 7-8.12.2019 Darek Niedzieski (coach PCC ICF)

4. Coachingowy styl zarządzania – wprowadzenie 18-19.01.2020 Małgorzata Fryszkiewicz (superwizor Izby Coachingu)

5. Specyficzne kompetencje menedżera-coacha 15-16.02.2020 Anna Międlarz (trener, doradca, coach)

6. Coaching kariery 7-8.03.2020 Marta Iwanowska-Polkowska (coach PCC ICF)

7. Menedżer-coach – relacja i komunikacja z zespołem 4-5.04.2020 Zuzanna Mazurek (coach PCC ICF)

8. Coaching zespołowy 25-26.04.2020 Rafał Szewczak (coach PCC ICF)

9. Psychologiczne mechanizmy wstydu i odwagi w coachingu 23-24.05.2020 Joanna Chmura (coach PCC ICF)

10. Coaching przedsiębiorczości i superwizja 20-21.06.2020 Joanna Grela (coach PCC ICF)

KIEROWNIK STUDIÓW: Joanna Grela (coach PCC ICF)

Lubię się uczyć, zawsze lubiłam. Sporo więc za mną kursów, szkoleń, studiów podyplomowych. Wszystkie były wartościowe i ważne, choć tematyka tak zróżnicowana, że sama dziś z uśmiechem na to patrzę. Są też takie studia podyplomowe, które nie tylko sporo mnie nauczyły, ale i wiele we mnie zmieniły.

Asia Grela gorąco zachęca do zmiany perspektywy i tak właśnie przygotowała program studiów z coachingu menedżerskiego. Jeśli więc pracujesz z zespołami (nie ma znaczenia w jakiej roli – szefa, trenera, kierownika projektu itd.) to te studia są dla Ciebie. Każdy zjazd to możliwość poznania warsztatu trenerskiego i coachingowego doświadczonego w bojach specjalisty. Każdy zjazd to możliwość praktycznego doświadczenia zmiany, jaką umożliwiają narzędzia, które dostaniesz, ale przede wszystkim to czas na zatrzymanie się i refleksję nad relacjami, które budujesz z zespołem, z klientami, ze sobą. 

Agnieszka Walczak-Skałecka – Właścicielka firmy – uczestniczka I edycji
 

Zapraszamy do zapisów! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Dalsze szczegóły dotyczące zapisów uzyskać można także w Centrum Studiów Podyplomowych KUL. http://kandydat.kul.pl/podyplomowe/coaching-menedzerski/

Rejestracja pod linkiem: https://rekrut.kul.lublin.pl/rktreg.html

Studia podyplomowe „Coaching menedżerski” to była bardzo inspirująca nauka zarówno dla mnie samej , jak i osób które są blisko mnie zawodowo i prywatnie.

Bardzo dobrze zorganizowane studia, podzielone na działy, które układają się w logiczną całość. Dały mi mega radość i pozwoliły rozwinąć się zawodowo i wewnętrznie. Wspaniali wykładowcy podążający za nami studentami, stojący obok i współtowarzyszący nam w zgłębianiu tajników wiedzy.

Komu polecam studia? Wszystkim którzy chcą poznać samego siebie, rozwinąć się wewnętrznie, zawodowo – menedżerom każdego szczebla, osobom wolnych zawodów, więc według mnie naprawdę dla każdej osoby będą wartościowe. Każdy wyniesie z tych studiów coś dla siebie.

W książce Brene Brown „Dary niedoskonałości” jest taki podtytuł, że jak tylko myślę o tych studiach, to zaraz przychodzi mi na myśl: „Jak przestać się przejmować tym kim powinniśmy być i zaakceptować to, kim jesteśmy”

Renata Góral – Regionalny Kierownik Sprzedaży w Helio – uczestniczka I edycji

Zainteresowani? Widzimy się na uczelni? Zapraszam! I podajcie dalej! Podrzućcie ten artykuł swoim szefom! :) 

Kontakt do mnie: poczta@joannagrela.pl, tel. 505 527 620

Pozdrawiam serdecznie! 

Joanna Grela

PODOBNE WPISY:

  1. Coaching menedżerski – a co to?
  2. Lider coachem zespołowym
  3. Coaching dla liderów – artykuł dla HR Business Partner
Zapraszam, zapisz się na newsletter zmieniający perspektywę:

P.S. Też nie lubię checkboxów, ale chcę działać w pełni profesjonalnie:) Obiecuję nie wysyłać spamu, tylko wartościowe treści.

Zgody udzielone: Joanna Grela, możesz je w każdej chwili wycofać, uzyskać dostęp do swoich danych osobowych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na newsletter.

Newsletter zmieniający perspektywę: