Cytaty o przywództwie – ulubione 10

Obserwuję ludzkich liderów, a takich rozwijam w myśl idei „leadership po ludzku” i często widzę, że mają swoje ulubione hasła, motta i cytaty o przywództwie. Bywa, że odkrywają je podczas naszej wspólnej pracy. Mówią mi, że takie mądre słowa motywują ich potem do dalszego rozwoju, albo stanowią kotwicę dla ważnych uświadomionych wartości. Na przestrzeni czasu zebrałam takich pięknych haseł całe mnóstwo. Jednak to te 10 najlepiej mi się kojarzą, mam z nimi dobre wspomnienia i te ostatnio chętnie rozdaję podczas moich warsztatów i szkoleń dedykowanych liderom. Dzielę się z Wami, bo może będą też motywacją dla Ciebie Drogi Liderze, albo dla Twoich Klientów Drogi Coachu i Trenerze.

cytaty o przywództwie

1. Wielkie to rzemiosło rządzić ludźmi; a jakoż je umieć ma ten, który się go nie nauczył. (Piotr Skarga)

2. W czasach zmian, świat należy do tych, którzy się uczą, podczas gdy Ci, którzy już się „nauczyli” okazują się świetnie przygotowanymi do życia w świecie, który już nie istnieje. (Eric Hoffer)

3. Mierny nauczyciel mówi. Dobry – tłumaczy. Znakomity – daje przykłady. Wielki – inspiruje. (Autor Nieznany) cytaty o przywództwie 1 4. Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie, dokąd zmierza. (Autor Nieznany)

5. Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia. (Washington Irving)

6. Rób to co możesz, tym, co posiadasz, i tam, gdzie jesteś. (Theodore Roosevelt) cytaty o przywództwie 2 7. Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces. (Henry Ford)

8. O dobrym przywódcy powiedzą: Sami to zrobiliśmy. (Lao – Tse)

9. Zespół współpracowników jest jak orkiestra, a dobry szef niczym dyrygent wie, kto fałszuje, kto gra czysto i stara się, a kto zbytnio się nie wysila. (Paulo Coelho)

10. Zbyt wielu ludzi przecenia to, czym nie jest, a nie docenia tego, czym jest. (Malkolm Forbes)

A Twoje ulubione cytaty o przywództwie? Byłoby super, gdybyś podzielił/a się nimi w komentarzu :)

PODOBNE WPISY:

  1. 20 cytatów mijającego roku
  2. #1-5 Książkowe dziecięce poważne inspiracje
  3. „Jesteś marką” coachu, trenerze i liderze!

Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz