Zestaw Warsztatowy Zmień Perspektywę

Zestaw Warsztatowy Zmień Perspektywę co to takiego

ZESTAW WARSZTATOWY ZMIEŃ PERSPEKTYWĘ

Cześć! Mam wielką przyjemność przedstawić Ci narzędzie, które na pewno ułatwi Ci prowadzenie warsztatów i szkoleń, które sprzyja głębokiej pracy w coachingu i terapii, które uatrakcyjni lekcję, pozwoli na chwilę zatrzymania we wszelkich procesach rozwoju osobistego. 

Powiem Ci szczerze – to moje spełnione małe wielkie marzenie :) Zobacz z czego się składa:

Zestaw składa się z 80 kart w nietypowym, dużym rozmiarze. Jest to jedyne dostępne na rynku narzędzie wielkości 20 cm na 20 cm. Dzięki takim rozmiarom bardzo dobrze nadaje się do pracy w zespołach, grupach, na spotkaniach czy konferencjach. 

Narzędzie składa się z 40 zdjęć, 30 cytatów i 10 pytań oraz z kilkunastu gotowych Scenariuszy do pracy z zespołami i grupami. Część z nich jest wydrukowana w dołączonej do Zestawu instrukcji, a część do pobrania ze strony.
Zestaw Warsztatowy Zmień PerspektywęMożesz z Zestawu skorzystać prowadząc spotkania ze swoim zespołem, jako trener podczas szkoleń, nauczyciel w klasie szkolnej, terapeuta prowadzący procesy grupowe, coach zespołowy i grupowy, superwizor, Scrum Master, lider projektu i… gdzie tylko potrzebna jest chwila refleksji, praca z obrazem, mocne pytania. Są dobrze widoczne — nareszcie podczas rundy zapoznawczej uczestnicy będą widzieli, o czym mówi osoba opisująca wybrany przez siebie obrazek.

W trakcie pracy jako trener oraz coach grupowy i zespołowy, czasem z 30 osobami naraz, bardzo brakowało mi narzędzia, które byłoby widoczne dla wszystkich i które miałoby różnorodne możliwości zastosowania. Obserwując, jakie metody i techniki dobrze sprawdzają się podczas szkoleń, warsztatów i sesji coachingu, postanowiłam stworzyć unikatowy Zestaw, który będzie tę pracę ułatwiać, pogłębiać i dynamizować. Zauważyłam, że na jednych uczestników zajęć świetnie działa obraz, na innych słowo, innym służą pytania. Dlatego narzędzie zawiera i zdjęcia, i poruszające cytaty, i pytania do pracy zespołowej. 

W pracy indywidualnej wielkość również ma znaczenie. Duże zdjęcie, z detalami, też zaprasza do opowiadania o tym, co się widzi, pomaga snuć historie, których głębia i ukryte znaczenie często zaskakuje. 

ZDJĘCIA

Zdjęcia mają zmieniać perspektywę. Zatrzymywać. Pobudzać kreatywną część mózgu. Dlatego też fotografie dobrane do Zestawu są niebanalne.

W Zestawie jest 40 zdjęć.

31 z nich wykonał genialny fotograf i podróżnik Grzegorz Ciepiel (ciepiel.pl), pozostałe są mojego autorstwa. Grześ to mój dobry kolega z licealnej ławki. To pasjonata, fotograf na naszym ślubie i wspaniały Człowiek. Powrót do współpracy z nim, to była dla mnie wielka frajda. 

W skład kompletu wchodzi:

– 25 fotografii przedstawiających ludzi — pojedyncze osoby, grupy i zespoły. Wykonane zostały w najróżniejszych częściach świata. To ważne, bo dzięki spojrzeniu na życie ludzi z odległych zakamarków planety zmienia się perspektywa, z której patrzymy na codzienne wyzwania i dylematy.

– 15 fotografii symbolicznych, metaforycznych ujęć, portretów zwierząt i roślin — uruchamiają wyobraźnię i pozwalają na różnorodne skojarzenia.

obraz z Zestaw Warsztatowy Zmień Perspektywę

CYTATY

W Zestawie znajduje się 30 pięknych cytatów. Poruszających i motywujących. Trafiających w sedno.

Cytaty zbieram od zawsze. Na swoim facebookowym blogu „Zmień Perspektywę” publikowałam cytaty przez dobrych kilka lat. Klienci zaczęli o nie pytać, opowiadać, jak ich poruszyły. Cytat jest dobry na wszystko. Na początek spotkania — jako jego myśl przewodnia, i na koniec — jako zgrabne podsumowanie. 

cytat z Zestaw Warsztatowy Zmień Perspektywę

PYTANIA

W Zestawie znalazło się 10 pytań opartych na modelu GROW (zainteresowanych obszernym opisem tego modelu zachęcam, by sięgnęli do książki „Coaching. Trening efektywności” J. Whitmore). Pytania te dotyczą celu, rzeczywistości, opcji i motywacji do działania. Są krótkie i trafne. Niewygodne. Mocne. 

Dotykają zasobów i trudności. Otwierają na głębsze dyskusje.

Pozwalają na pracę w mniejszych podzespołach, mogą służyć jako oś spotkań. Obok pytań znalazły się fotografie, które także mogą służyć jako inspiracja do poszukiwania najlepszej odpowiedzi.

pytanie z Zestaw Warsztatowy Zmień Perspektywę

SCENARIUSZE

Dołączone do Zestawu Scenariusze dotyczą pracy z zespołami i grupami. Podpowiadają jak zaczynać zajęcia, jak je pogłębiać i jak kończyć. Podzielone zostały na trzy kategorie – pozwalające wypracować Cel i Wizję, Kierunki Zmian i Pomysły na Działania. Są proste, praktyczne i… przetestowane na ludziach :)

 

APLIKACJA ONLINE

Innowacyjna aplikacja do pracy z zespołami, uczestnikami warsztatów, webinarów, sesji indywidualnych. Zestaw Warsztatowy Zmień Perspektywę w świecie wirtualnym, to potężne narzędzie będzie dostępne w Twoim telefonie! To proste w obsłudze, a użyteczne narzędzie – bardzo uatrakcyjni  i ułatwi Wam pracę online. To pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku. Więcej o aplikacji przeczytasz TUTAJ. Zerknijcie jeszcze na film pokazujący jak aplikacja działa wraz z praktycznymi przykładami jej zastosowania LINK DO FILMU.

aplikacja zestaw warsztatowy

Dziś oficjalnie rusza sprzedaż Zestawu! Będę go dla Was pakować i z ogromną radością wysyłać! 

Zamów swój Zestaw Warsztatowy w sklepie Zmień Perspektywę (kliknij i przenieś się do sklepu)

Zaciekawieni? Kto zamawia dla siebie lub swojej organizacji?

Chciałabym też przy okazji serdecznie podziękować dobrym duchom tego projektu. Osobom, które we mnie wierzyły i wspierały bardzo długi proces tworzenia Zestawu. Grześ C., Tomek K., Basia L., Łukasz K., Patrycja O. – to o Was! :) Dziękuję!!!!

Joanna Grela 

P.S. To moja ulubiona karta w Zestawie. Ileż ona ma znaczeń, ileż symboli, ileż piękna! :) Co myślicie? Kto już ma swój Zestaw i może podzielić się wrażeniami?

obrazy z Zestaw Warsztatowy Zmień Perspektywę

Zapraszam do kontaktu!

UWAGA! Do Zestawu Warsztatowego dostępna jest teraz APLIKACJA umożliwiająca pracę online! To prawdziwa innowacja na rynku! Zapraszam serdecznie po szczegóły TUTAJ! 

PODOBNE WPISY:

1. Narzędzia w pracy coacha i trenera

2. Narzędzia z jakich korzystam na coachingu

3. Narzędzia z jakich korzystam na coachingu – 10 NOWOŚCI